Plán pro Česko

Nejde nám o jedny volby, ale o pořádnou vizi pro naši zemi.
Prosperující nejen ekonomicky, ale také lidsky.

PROGRAMOVÝ ZÁKLAD HNUTÍ NÁVRHY K OTEVŘENÉ DISKUZI

Náš PROgram stavíme odspodu, od lidí

V ulicích se ptáme, co je trápí, a společně s experty přinášíme řešení. Najdete u nás programový základ hnutí, ve kterém jsme pojmenovali témata, která jsou podle našich zkušeností pro lidi v Česku nejdůležitější. Neuhneme z něj a do voleb detailně rozšíříme jeho jednotlivé oblasti.


Zapojit se může každý

Postupně otevíráme diskusi k podrobným programovým oblastem (takzvaným PROTOnávrhům) a zároveň vítáme podněty i ke všem ostatním tématům. Věříme totiž v kolektivní moudrost lidí v naší zemi.


Společný cíl

Klademe důraz na body se společným cílem: obnovit společenskou dohodu, kterou nahlodalo uplynulých třicet let a poslední rok pandemie ji dává ránu z milosti. Zastavit rozevírající se společenské nůžky, které jasně dokládá řada sociologů. Vrátit českou společnost na cestu k větší sociální a ekonomické kohezi. K rovnováze a spolupráci.

Jak vzniká náš PROgram?

Programové priority

V prosinci 2020 jsme definovali programové priority, které pojmenovávají klíčové problémy naší země, a témata, na něž se chceme především zaměřit.

Programový základ

V únoru 2021 jsme zveřejnili podrobný program s názvem Programový základ hnutí Lidé PRO. Přečíst si ho můžete tady.

Otevřená diskuze

Na začátku roku 2021 jsme také některá naše programová témata otevřeli k diskuzi ve formátu tzv. PROTOnávrhů. O těch diskutujeme s veřejností a zveme další experty i všechny, kterých se problémy týkají, aby se k návrhům našich řešení vyjádřili. Otevřené PROTOnávrhy najdete tady.

Finále

V průběhu dalších měsíců s experty vše roztřídíme, vyhodnotíme, zapracujeme nejlepší podněty a uděláme FINÁLNÍ návrh našeho PROgramu pro sněmovní volby 2021. Najdete jej opět na této stránce.

Aktuální PROTOnávrhy s otevřenou diskuzí

Podrobný program našeho hnutí stavíme na nohy společně s vámi, odbornou i laickou veřejností. Pravidelně otevíráme nová témata a s nimi i diskuzi. Přidejte se a dejte nám vědět, jak se na řešení díváte vy! Pište na email nebo nám napište v kontaktním formuláři u každého tématu, spojíme se s vámi.

Regiony

Zvětšuje se ekonomická a sociální propast mezi regiony. V některých je stále těžší najít slušnou práci, zdravotní péče je špatně dostupná a schopní lidé se stěhují pryč.

Exekuce

Exekuce jsou dnes hlavním sociálním problémem naší země. Aktuálně je v nich u nás 750 tisíc lidí.

Doprava

Česká republika má svou unikátní polohou všechny předpoklady pro to, aby se z ní stala evropská dopravní křižovatka. Bohužel je dnes pro ostatní země spíše kruhovým objezdem.

Řekněte nám, co zajímá vás

ODESLAT

Pro ochranu proti spamu používáme na našem webu službu reCAPTCHA pro kterou platí Zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.