Kdo jsme?

Naděje existuje

Naše země je v krizi. Nejen zdravotní nebo ekonomické, ale také politické. Zasekla se. Přešlapuje na místě. Nevzkvétá. Politika je bez hodnot, bez důvěry, je odcizená obyčejným lidem.

Musí přijít něco nového. Jen tak bude naše země zase fungovat a prosperovat. Ekonomicky i lidsky. Jen tak vytvoříme zemi, kde se na nikoho nezapomíná. Kde každý může žít bez strachu a rád.

Nestačí nám fňukat, nadávat, kritizovat a sedět na zadku. Máme chuť to změnit. Pořádně vyvětrat rybníček, přivést nové lidi, myšlenky – a hlavně vizi. Dát každému z nás naději, že politika není jen svinstvo. Že každý z nás může hodně věcí ovlivnit.

JSEM PRO
PODEPIŠTE ZDE

Poprvé v historii

Referendum

  • Budeme to dělat jinak. Už od začátku.
  • Protože pokud neseženeme půl milionu podpisů, do voleb nepůjdeme.
  • Nechceme být další pětiprocentní stranou. Buď pořádně, nebo vůbec.

Přímá volba kandidátů

  • Dáme lidem možnost přímou volbou ovlivnit složení kandidátních listin do Poslanecké sněmovny. Díky tomu se nezabetonuje pár lidí na věky u moci.
  • Nasměrujeme energii kandidátů zevnitř ven. Od obíhání stranických sekretariátů k obíhání lidí venku. Díky tomu získají všichni schopní a poctiví lidé zkratku, jak se mohou dostat do politiky, aniž by se museli s někým dohadovat, co za to.
  • Každé čtyři roky dostaneme do politiky nové tváře a myšlenky. Lidé budou mít šanci vystavit stopku politikům, kteří zklamou.
  • Už žádná protekční teplá místa. O tom, kdo bude v politice, nebude rozhodovat vnitrostranické politikaření a všemocní kmotři v pozadí. Proto naše hnutí nezdegeneruje. Každý politik bude muset být v blízkém kontaktu s lidmi, aby neztratil kontakt s realitou. Nedopustíme, aby nám politika stoupla do hlavy.

Plán pro Česko

  • Vytvoříme prostor pro velkou debatu o tom, kam má Česko směřovat. Do té vtáhneme každého bez výjimky. Úspěšné podnikatele i lidi v továrnách. Experty i nezaměstnané.
  • Tahle země musí být skvělá nejen pro miliardáře, ale především pro deset milionů Čechů.

Propojíme společnost.

V poslední době společenská debata neexistuje. Jsou jen dva nesmiřitelné tábory, které stojí v každé otázce proti sobě. Pokud chceme jít nahoru, musíme tohle změnit!

Nejsme kobliháři, nebo pražská kavárna. Nejsme rouškaři, nebo antirouškaři. Nejsme lepší, nebo horší. Nikdy není nic černobílé. V prvé řadě jsme lidé, kteří se musí pochopit. Teprve potom můžeme najít společnou řeč a něco změnit.

Proto – nezajímají nás jedny volby, ale dlouhodobá změna. Zajímají nás lidé ze všech regionů, ze všech profesí, ze všech věkových skupin. Všichni musí zůstat ve hře, pokud má být Česká republika skvělé místo k životu.